Gopalan

Cricket Challenge Cup 2017

21st August to 27th August 2017

Gopalan

Cricket Challenge Cup 2017

21st August to 27th August 2017

Gopalan

Cricket Challenge Cup 2017

21st August to 27th August 2017

01

Match
Results

Greetings from Gopalan Sports Cricket Academy, we are pleased to inform you that our school is hosting the 5th GOPALAN CRICKET CHALLENGE CUP from 21st August, 2017.

02

Match
schedule

Greetings from Gopalan Sports Cricket Academy, we are pleased to inform you that our school is hosting the 5th GOPALAN CRICKET CHALLENGE CUP from 21st August, 2017.

03

images
Gallery

Greetings from Gopalan Sports Cricket Academy, we are pleased to inform you that our school is hosting the 5th GOPALAN CRICKET CHALLENGE CUP from 21st August, 2017.

Match Schedule : Under 12

Sl. No. Name Pool Date Timing
1 Jain Heritage -Vs- DPS North A 21st August 2017 8:00 AM
2 DPS North -Vs- DPS East A 21st August 2017 11:00 AM
3 Jain Heritage -Vs- DPS East A 21st August 2017 2:00 PM
4 GIS -Vs- Vibgyor Haralur B 22th August 2017 8:00 AM
5 Headstart -Vs- DPS East A 22th August 2017 11:00 AM
6 GIS -Vs- Sri Ram Global B 22th August 2017 2:00 PM
7 Jain Heritage -Vs- Headstart A 23th August 2017 8:00 AM
8 DPS North -Vs- Headstart A 23th August 2017 11:00 AM
9 GIS -Vs- Sri Ravishakar B 23th August 2017 2:00 PM
10 Vibgyor Haralur -Vs- Sri Ram Global B 24th August 2017 8:00 AM
11 Mallaya Aditi -Vs- GNS C 24th August 2017 11:00 AM
12 Vibgyor Haralur -Vs- Sri Ravishakar B 24th August 2017 2:00 PM
13 Mallaya Aditi -Vs- Presidency RT nagar C 25th August 2017 8:00 AM
14 Sri Ram Global -Vs- Sri Ravishakar B 25th August 2017 11:00 AM
15 GNS -Vs-Ebenezer C 25th August 2017 2:00 PM
16 Mallaya Aditi -Vs- Ebenezer C 26th August 2017 8:00 AM
17 GNS -Vs- Presidency RT nagar C 26th August 2017 11:00 AM
18 Presidency RT nagar -Vs- Ebenezer C 26th August 2017 2:00 PM
19 St. Joseph's Boys -Vs- Chinmaya D 27th August 2017 8:00 AM
20 Euro School -Vs- Primus Public D 27th August 2017 11:00 AM
21 St. Joseph's Boys -Vs- Euro School D 27th August 2017 2:00 PM
22 Chinmaya -Vs- Primus Public D 28th August 2017 8:00 AM
23 St. Joseph's Boys -Vs- Primus Public D 28th August 2017 11:00 AM
24 Chinmaya -Vs- Euro School D 28th August 2017 2:00 PM

Match Schedule : Under 14

Sl. No. Name Pool Date Timing
1 GIS -Vs- DPS East A 25th August 2017 8:00 AM
2 St. Joseph's Boys -Vs- Headstart B 25th August 2017 11:00 AM
3 GIS -Vs- Presidency RT nagar A 25th August 2017 2:00 PM
4 St. Joseph's Boys -Vs- Euro School Whitefield B 26th August 2017 8:00 AM
5 DPS East -Vs- Presidency RT nagar A 26th August 2017 11:00 AM
6 Headstart -Vs- Euro School Whitefield B 26th August 2017 2:00 PM
7 GNS -Vs- Vibgyor Haralur C 27th August 2017 8:00 AM
8 Ebenezer -Vs- Jain Heritage D 27th August 2017 11:00 AM
9 GNS -Vs- DPS North C 27th August 2017 2:00 PM
10 Ebenezer -Vs- TISB D 28th August 2017 8:00 AM
11 Vibgyor Haralu -Vs- DPS North C 28th August 2017 11:00 AM
12 Jain Heritage -Vs-TISB D 28th August 2017 2:00 PM

Match Schedule : Under 16

Sl. No. Name Pool Date Timing
1 GNS -Vs- Okridge International A 25th August 2017 8:00 AM
2 DPS North -Vs- Mallaya Aditi B 25th August 2017 11:00 AM
3 GNS -Vs- DPS Whitefield A 25th August 2017 2:00 PM
4 DPS North -Vs- Deens Academy B 26th August 2017 8:00 AM
5 Mallya Aditi -Vs-Euro School Whitefield B 26th August 2017 11:00 AM
6 Okridge International -Vs- DPS Whitefield A 26th August 2017 2:00 PM
7 DPS North -Vs- Euro School Whitefield B 27th August 2017 8:00 AM
8 Mallya Aditi -Vs- Deens Academy B 27th August 2017 11:00 AM
9 St. Joseph's Boys -Vs- Ebenezer C 27th August 2017 2:00 PM
10 St. Joseph's Boys -Vs- DPS East C 28th August 2017 8:00 AM
11 Deens Academy -Vs- Euro School Whitefield B 28th August 2017 11:00 AM
12 Ebenezer -Vs- DPS East C 28th August 2017 2:00 PM

Gallery - GCCC 2017